Aile Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı

Aile danışmanlığı mevcut sorunu çevreleyen ailedeki birçok kişinin ortak katılımını gerektiren bir danışmanlık türüdür. Ayrıca, mevcut sorunu çevreleyen karmaşık sistem sorunlarının olduğu yetişkinler tarafından tercih edilir. Aile terapisinde ele alınabilecek sorunlar arasında madde kullanımı sorunları, öfke yönetimi, ruh hali ve depresyon, anksiyete bozukluğu gibi psikiyatrist tedavisiyle bir psikiyatri uzmanının takip ettiği ve o uzmanın yönlendirdiği danışanların aileleriyle olan ilişkileri, benlik saygısı sorunları, ilişki çatışmaları sayılabilir. SCN danışmanlık olarak uzman psikologlar eşliğinde sunduğumuz hizmetler dahilinde; herhangi bir sebeple aile arasındaki uyum sorunları, evlat edinilmiş ailelerde bağlanma ve travma, ilişki zorlukları, hastalık ya da acı ile baş etme gibi problemlere çözümler sunulur.

Aile Terapisi Neleri İçerir?

Aile terapisi, ilişkilerin psikolojik sağlıkta önemli bir faktör olduğunu vurgulamaktadır. Scn danışmanlık bünyesindeki uzman psikologlarımız ve yaşam koçlarımız aileye uygun danışmanlık vererek psikolojik refahı arttırmayı ve ailelerdekii ilişkileri değiştirmeye çalışır. aile danışmanı ankara hizmetlerimizle aile içerisinde yaşanan problemleri azaltmak ve ortadan kaldırmak için çalışırız. Çünkü; aile ilişkileri zorlandığında zihinsel sağlık sorunları daha da kötüleşir.

Yakın aile ilişkileri genellikle bir kişinin sahip olduğu en önemli destektir ve herhangi bir uzun süreli tıbbi tedavide son derece önemlidir. Ailelerin katılımı genellikle görüşme oturumuna doğrudan katılımları ile sağlanır. Oturumda, aile danışmanımız zorlukları arttıran davranış kalıplarının belirlenmesi, diğer aile üyelerine farklı tepkiler önermek, konuşmaları, aile desteğini artıracak şekilde etkilemek için çalışırlar.

Her İnsanın Desteğe İhtiyacı Var

Çoğu insan, yaşamında, şefkatli ve destekleyici bir kişinin yardımından yararlanabilecekleri dönemler yaşar; lisanslı bir psikolog bunu ve daha fazlasını sağlar. Aile danışmanlığı ankara kapsamında sunduğumuz hizmetler kapsamında psikolojik danışma psikologlarımızın müdahale yaklaşımı danışanın mevcut sorunları çözmesine yardımcı olmak için destek sağlamak ve geri bildirim sağlamaktır.

Danışanın hedeflerini belirleyerek başlayan psikologlarımız daha sonra sorunun çözümü için çalışırlar. Çalışmalarımız her ailenin sorunlarını çözmek içindir. Bu kapsamda her bir aile bireyiyle tek tek ve sonrasında grup olarak görüşme sağlarız. Aile içerisindeki iletişimi psikolog kontrolünde takip ederek uygun teknikler kullanarak problemin kaynağına ineriz.

Aile Arasındaki Sorunların Çözümü

İnsanın düşüncelerini, duyguları ve davranışları birbiriyle ilişkilidir. Danışanlarla, varlıklarının bu yönleri hakkında farkındalık ve iç görü kazanmalarına yardımcı olmak için çalışan scn danışmanlık firması olarak danışanlarımıza varlıklarını ortaya çıkarmada yardım ederek ve onlara yeni davranış biçimleri belirlerken uygulamalarına yardımcı stratejiler öğreterek yardımcı oluyoruz.

Danışmanlık yaklaşımımız araştırmadan kaynaklanır ve problemleri çözmek için kanıta dayalı stratejiler kullanırız. Geleneksel ve alternatif yaklaşımları harmanlayarak, her danışan için en yararlı olanı dahil etmek adına çeşitli stiller ve teknikler kullanırız. Ayrıca, aile ve ilişki dinamikleri gibi dış faktörleri, sosyal, ekonomik ve kültürel faktörleri de göz önünde bulundururuz. Bu, insanı ve çevresini, çevremizin bizim üzerimizde ve sonrasında dünyamız üzerindeki etkisinin farkında olan dinamik bir biçimde görmemizi sağar. Danışanlarımızı hayatlarında kalıcı değişiklikler yapma konusunda güçlendirmek için çalışıyoruz.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi