Çift Terapisi

Çift Terapisi Koçluğu

Kadın ve erkek birliktelikleri hayatın vazgeçilmez bir unsuru olmasına rağmen bu birlikteliklerin sağlam temeller üzerine inşa edilmesi en önemli unsurların başında geliyor. Kadın erkek birlikteliği ister evlilik ister flört ya da sevgili olsun güven unsuru üzerine inşa edilmesi gerekiyor. Birçok çiftin bu önemli unsurları tam anlamı ile birlikteliklerine oturtamaması akabinde bir takım sorunları da beraberinde getiriyor.

Bu sorunlar her iki tarafın birbirinden uzaklaşmasını sağladığı gibi stres ve çevreye olan mahcubiyet gibi nedenlere de gebe olduğu bilinen bir gerçek. Bu nedenle scn danışmanlık psikolog yaşam koçluk hizmetlerimiz ile çiftlerin arasında hangi sorun olursa olsun bu sorunların danışmanlık yöntemlerimiz ile tespit edilmesi ve hastalığın teşhis edilerek çiftler ile birlikte koordineli olarak bu sorunların çözülmesini sağlıyoruz.

Çift Terapisi Koçluğunun Önemi

Evliliğe henüz adım atmamış kişilerin çift terapisi koçluk ankara hizmetlerimizden yararlanmaları evliliğin daha sağlam temeller üzerine atılmasına olanak sağlıyor. Sunmuş olduğumuz hizmetler sadece sorun yaşayan çiftlerimiz için değil hiçbir sorunu olmayan ve evlilik motivasyonunu yükseltmek isteyen çiftlerimiz için de sunuluyor. Danışmanlık hizmetlerimizin sonunda çiftler için aşılamayacak olarak görülen sorunların aslında kolay yöntemler ile nasıl açılacağı konusunda yeni pencereler açıyoruz.

Bilindiği gibi sorun yaşayan çiftlerdeki en sıkıntılı süreç aralarındaki sorunların mevcut olan çocuk ya da çocuklarına sirayet etmesidir. Bu durum gelişmekte olan çocukların psikolojik durumlarında olumsuz etkiler yarattığı gibi ilerleyen yıllarda bilinç altlarına atmış oldukları bu sorunlar kendi eşleri ile de yaşama ihtimalleri söz konusudur. Bu nedenle çiftlerimiz hangi sorunu yaşarsa yaşasın ani bir karar vermek ya da sorunların üzerine çözümsüz bir şekilde gitmek yerine danışmanlık hizmetlerimiz için başvurmalarını öneriyoruz.

Danışmanlık Hizmetlerimizin Evlilik Kurumlarına Etkisi

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre eski dönemlerdeki evliliklerdeki direncin şimdiki zamana göre çok daha güçlü olduğu, son yıllarda çiftler arasındaki evlilik dirençlerinin giderek zayıfladığı ve bu durumunda ayrılıkların sayısında bir hayli artış gözlemlenmesine neden oldu. Bu değişimin tek bir nedeni olmayıp birbirinden bağımlı ve bağımsız birçok unsurun bir araya gelmesi ile oluştuğu düşünüldüğünde, sunmuş olduğumuz hizmetler ile bu unsurların çiftler üzerindeki olumsuz etkilerini dağıtarak ve yok ederek eski dönemlerdeki gibi direnci yüksek evliliklerin devamını sağlıyoruz.

Eşler arasındaki güven, sadakat, sevgi ve saygı unsurlarının evliliğin temel noktasında merkez olarak kabul edilmesini, bu unsurlara azami önem verilerek mutluluğun kaçınılmaz olduğu vurgusunu veriyoruz. Beraberliğin tek bir unsura ya da bir pamuk ipliğine bağlı olmaması gerektiği sunmuş olduğumuza danışmanlık seanslarımızda ele aldığımız konuların başında geliyor.

Danışmanlık Hizmetlerimizin Çocuklar Üzerindeki Olumlu Etkisi

Sunmuş olduğumuz danışmanlık hizmetlerini bünyemizde bulunan psikologlar aracılığı ile yerine getirmiş olduğumuzdan dolayı, yaşanan sorunları ve nedenleri tam isabet bir şekilde teşhis ediyoruz. Bu teşhis ve neticesinde danışmanlık süreci sayesinde çocukları olan çiftlerimizin en büyük endişeleri olan çocuklarının gelişimlerinde olumlu etkiler ortaya çıktığı görülüyor.

Her çocuk sevgi ortamında büyümek ve barınmak istediğinden sunmuş olduğumuz terapi danışma koçluğu ile sevgi ortamını çiftlerimize aşılayarak aynı zamanda çocukların gelişimlerine de büyük katkılar sağlıyoruz. Bu da yarının yetişkini olacak çocukların daha sağlıklı bir ortamda büyümesini ve hayatın her alanında başarılı olmaları için önemli bir temel teşkil ediyor.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi