Cinsel İsteksizlik

Cinsel İsteksizlik

Ergenlik döneminden itibaren farklı sebeplerden dolayı cinsel isteksizlik ön plana çıkabilmektedir. Bu durum hem fiziksel hem de psikolojik olarak kişide meydana gelebilir. Sebepleri ise çok daha geniş bir yelpaze altında oluşabilmektedir. Örneğin fiziksel olarak hormonal yapıda meydana gelen sorunlar, kişinin cinsel açıdan isteksiz hale gelmesine neden olabilmektedir.

Psikolojik olarak ise yoğun iş temposu, moral bozukluğu, partnere karşı olan ilginin düşmesi gibi daha birçok etmen söz konusudur. Tabii hayat içerisinde yaşanan değişik sebeplerden dolayı ortaya çıkan stres de en önemli porblemler arasında yer almaktadır. Günümüzde cinsel açıdan yaşanan bu probleme karşı çözüm üretmek mümkün. Profesyonel bir anlayışla hizmet veren scn danışmanlık, konusunda uzman psikologlarla özel bir destek sunmaktadır.

Cinsel İsteksizliğin Sebep Olan Etmenler

Stres ve hayatın getirdiği yorgunluk başta olmak üzere, cinsel isteksizlik birçok sebepten dolayı yaşanabilmektedir. Bu durum değişik yüzdelerle yaş kriterine bağlı olarak artabilir veya azalabilir.

  • Yetersiz biyolojik içgüdü
  • Özgüven kaybı
  • Partneri memnun edememe korkusu
  • Hormonal sorunlar
  • Cinsellikle ilgili daha önce yaşanan deneyimler de başarısızlık
  • Doğru cinsel eşin bulunmaması
  • Partner ile cinsel dışı ilişkinin kötü gitmesi

Bu gibi farklı sebeplerden dolayı cinsel isteksizlik ortaya çıkar. Sorun ister fiziksel eğer ister psikolojik olarak ortaya çıksın, alınacak doğru danışmanlık hizmeti doğrultusunda çözüm üretilebilmektedir. Özellikle günümüzde gelişen farklı yöntemler hem birebir iletişim konusunda hem de uygulanacak öneriler bakımdan öne çıkmaktadır.

Cinsel İsteksizlik Psikolojik Problemler Daha Fazladır

Cinsel isteksizlik genelde psikolojik sorun olarak daha ağır basar. Hatta bunun %90 olarak ön plana çıktığını söylemek mümkün. O yüzden mutlaka profesyonel bir süreç içerisinde uzman psikologlardan destek almak gerekmektedir. Birebir yapılacak görüşme, kişinin yaşadığı problemlerin ele alınması suretiyle, planlı şekilde çözümlerin üretilmesi üzerinden sağlanır. Sorunun derinine inilir ve kişinin inandığı bu psikolojik olumsuzluk tamamen bertaraf edilir. Profesyonel açıdan elde edilecek cinsel isteksizlik ankara adına, hemen site üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Üst düzey psikologlar eşliğinde, tecrübe sahibi uzmanlar problemin kısa süre içerisinde çözüme kavuşmasına olanak vermektedir.

Cinsel İsteksizlik İçin Scn Danışmanlık Desteği

Birçok insan farklı sebeplerden dolayı yaşadığı cinsel isteksizlik sorununa karşı çözümün olmadığını düşünür. Fakat günümüzde bu doğru değildir. Zira cinsel isteksizlik daha çok psikolojik olarak ortaya çıktığından dolayı; aynı şekilde çözüm farklı yöntemler üzerinden ele alınmakta ve başarı sağlanmaktadır. Scn danışmanlık bu konuda profesyonel bir hizmet yürütmekte; doğru çözümlerle kişinin yaşadığı cinsel isteksizlik probleminin üstesinden gelmesine olanak vermektedir.

Sorunlar kişinin yaşına, cinsiyetine, yaşadığı problemin türüne bağlı olarak değişkenlik gösterir. Buna uygun şekilde bir plan çıkarılır ve farkı seanslar ile danışmanlık desteği verilir. Yapılan konuşmalar ve verilen öneriler doğrultusunda uygulama gerçekleştirildiğinde; cinsel isteksizliğin önüne kısa süre içerisinde geçme şansı elde edilebilir. Sorun ne olursa olsun profesyonel çözümler cinsel isteksizlik probleminin üstesinden daima gelme şansı sunar.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi