Cinsel Terapist Ankara

Cinsel Terapist Ankara

Son dönemlerde çağımızın yaşadığı en büyük problemlerinden biri cinsel isteksizlik sorunudur. Eski dönemlerde her ne kadar erkeklerde bu durum daha çok ön plana çıksa dahi; günümüzde kadınlar için de ciddi problemler teşkil etmektedir. Hem fiziksel hem de psikolojik açıdan cinsel isteksizlik yaşanabilmektedir. Ancak bu durum daha çok psikolojik açıdan ön plana çıkıyor. Üstelik bunun %90’ın üzerinde olduğunu söylemek mümkün.

Hayatın getirdiği yorgunluk ve stres, özgüven kaybı, daha önce cinsel ilişkide yaşanan başarısızlıklar gibi temel sorunları arasında yer alır. Kaygı bozukluğu ya da partneri tatmin edememe gibi korkular da cinsel isteksizlik doğurabilmektedir. Bu konuda profesyonel destek almak ve sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmak için, scn danışmanlık ve yaşam koçluğu bünyesinde güven içerisinde destek elde edebilirsiniz.

Cinsel Terapist Koçluğu Desteği

Süreci tamamen profesyonel bir anlayışla ele alan psikologlar sayesinde, yaşanan cinsel sorunlardan kurtulma şansı elde edilebilmektedir. Kişinin yaşadığı problemin derinliği, cinsiyeti gibi birçok sebep ele alınarak doğru çözümler üretilmektedir.

 • Aşırı stres
 • Kişiler arası iletişim bozukluğu
 • Beden şekli üzerinden yaşanan kaygılar
 • Anksiyete bozukluğu
 • Depresyon
 • Gizli eşcinsellik
 • Daha önce yaşanmış olan taciz, tecavüz ve cinsel istismar sorunları
 • Özgüven kaybı
 • Partneri memnun edememe sorunları

Bu gibi sayılacak daha birçok sorundan bahsetmek mümkün. Ancak her durum için günümüz modern çağı içerisinde özel iletişimle, birebir psikolog eşliğinde çözüme oluşmaktadır.

SCN Danışmanlık ile Profesyonel Cinsel Terapist Koçluğu Desteği

Kadrosunda bulunan profesyonel pasikolog ve yaşam koçları sayesinde, cinsel açıdan yaşanan eksiklikler bütünüyle yok edilmektedir. Danışmanlık öncesi kişinin hayatının geniş bir özeti ve geçmişte yaşadığı cinsel deneyimler öğrenilir. Buna uygun şekilde doğru terapi uygulanır ve kişiye bu süreç içerisinde en doğru yaklaşımla destek verilir. Bunu sağlamak için SCN danışmanlık bünyesinde cinsel terapist koçluğu ankara için hemen site üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Unutulmamalı ki cinsel yetersizlik problemleri genelde psikolojik açıdan yaşanan sorunlardır. O yüzden alınacak profesyonel terapi desteği sayesinde, doğru çözümü elde etmek mümkün. Burada önemli olan uzman psikologlardan destek almak ve bu sorunu aşmak için inanmaktır. Bu inancı taşıyorsanız gerisini SCN danışmanlık bünyesindeki uzman psikolog yaşam koçlarına bırakabilirsiniz. Sorunlarınızdan kısa süre içerisinde kurtulabilir; yeniden cinsel istek ve arzuya kavuşabilirsiniz.

Aşamalı Şekilde Cinsel İsteksizlik İçin Profesyonel Çözümler

Cinsel danışmanlar eşliğinde aşama aşama ele alınan cinsel isteksizlik sorunları, problemin büyüklüğüne ve cinsiyete bağlı olarak farkı seanslar üzerinden çözüme kavuşturulmalıdır. Cinsel terapi koçluğu bu konuda kişiye ya da çiftlere soruna bağlı olarak bazı ödevler verir. Bu ödevler sorun yaşayan kişi ve partner eşliğinde uygulanması gerekir. Yapılacak günlük ev ödevleri sayesinde çiftler yeniden cinsel açıdan yakınlaşma yaşayabilir. 6 ile 12 seans arasında gerçekleşen bilgi ve iletişim dahilinde, belli başlı bazı etmenler mutlaka anlatılmalıdır.

 • Cinsel tedavide gevşeme ve rahatlama
 • Masaj
 • Mastürbasyon
 • Cinsel birleşme tekniklerinin öğrenilmesi

SCN danışmanlık tüm bu süreci profesyonel psikolog ve ilişki koçluğu eşliğinde ele alarak; kişinin yaşadığı cinsel isteksizlik sorununa kısa süre içerisinde çare üretmektedir.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi