Geç Boşalma

Geç Boşalma

Geç boşalma, erkeklerde çok nadir bir biçimde görülen cinsel bir rahatsızlıktır. Daha çok erken boşalma sorunu yaşayan erkekler, bazı durumlarda bu sıkıntıyı çekebilmektedirler. Genellikle psikolojik görünümlü olan bu rahatsızlık, bazı durumlarda fizyolojik olabiliyor. Geç boşalma tanısı konulabilmesi için öncelikli olarak, bu sıkıntının altı ay kadar sürmüş olması ve bir üroloji doktorundan tıbbi değerlendirme almanız gereklidir.

Sorunun psikolojik nedenleri arasında, sıkı cinsel perhizler yapmak, cinsellik konusunda ahlaki açıdan sert davranmak gibi durumlar sıralanabilir. Ayrıca sosyal açıdan kapalı bir kişiliğe sahip olmak, utanma duygusunun çok yüksek seviyelerde olması, geç boşalmayı tetikleyen diğer nedenler arasında sayılabilir.

Geç Boşalma Probleminin Nedenleri Nelerdir?

Geç boşalma, birçok uzmana göre tamamen psikolojik bir rahatsızlıktır. Yapılan son araştırmalar, geç boşalmanın, ailevi gerekçelere bağlı olabileceğiyle ilgili sonuçlara ulaşıldı. Geç boşalma Ankara, vaka bakımından erken boşalmaya göre biraz daha az olsa bile, gittikçe yaygınlaşan bir hal almaktadır. Uzun süreli yaşanan geç boşalmalar, tıpkı erken boşalmada olduğu gibi boşanma sonucuna kadar ilerleyebiliyor.

Psikolojik nedenlere bağlı olan geç boşalma sorunu, psikologlar tarafından kolayca çözüme ulaştırılabilmektedir. Alınacak olan psikolojik ilişki koçluk desteklerden sonra, geç boşalma problemi ortadan kalkmış olacaktır.

Geç Boşalmaya Neden Olabilecek Bazı Durumlar

 • Ailenin sosyal bakımdan cinselliğe karşı aşırı şekilde kapalı olması, kişilerin geç boşalmasının nedenlerinin arasında sayılabilir.
 • Küçük yaşlarda herhangi bir şekilde tacize uğramış olmak, geç boşalmanın başlıca nedenleri arasında yer alabilir.
 • Alkol, sigara benzeri kötü alışkanlıklar, geç boşalmanın ana nedenleri arasında yer alabiliyor.
 • Cinselliğe olan bakış açısının çok sert olması. Aşırı şekilde cinsellikten uzak durmaya çalışmak.
 • Stresli bir evlilik hayatı sürmek.
 • İş hayatında yaşanabilecek bazı sorunlar, korkuyu oluşturabilir. Burada yaşanmış başarısızlıklar geç boşalmanın nedenleri arasında sayılabilir.
 • Antidepresan ilaçlar kullanmak.

SCN Danışmanlık İle Geç Boşalmaya Son

Eğer sizler de geç boşalma problemi yaşıyorsanız, her defasında aynı rahatsızlıktan şikayetçiyseniz ve buna bir an önce son vermek istiyorsanız, SCN danışmanlık firmamızı tercih edebilirsiniz. Uzman psikolog ve yaşam koçluğu kadromuz ile size derinlemesine bir danışmanlık imkanı tanıyoruz. Psikologlarımız bu alanda sizlerle bir ön konuşma yapıyor. Daha sonra soru aşamasına geçiliyor.

 • Kişinin cinsel korkuları olduğu halde bunlar gideriliyor.
 • Geç boşalmayı önlemek adına ön sevişmelerin yapılması tavsiye edilebilir.
 • En önemli olay ise ilişki esnasında kişinin nasıl rahatlayıp gevşeyeceği hususunda çeşitli düşünceler aktarılır. Çünkü geç boşalmanın genel anlamda temeli korkulardır. Korkular, kişinin vücudunun kasılmasına neden olabiliyor. Buda cinsel esnada çeşitli problemleri tetikliyor. Bu problemlerden birisi de geç boşalma olarak gösterilmektedir.
 • SCN danışmanlık bünyesinde yer alan Psikologlar, kendi alanlarında uzman ve çözüm odaklıdırlar. Genellikle konuşma yoluyla geç boşalma sorunu çözülse de bazen ilaç tedavisi uygulanarak bu sorun ortadan kaldırılmaktadır. Bunun için psikiyatri ve üroloji uzmanlarına gitmeniz öneriliyor. Cinsellikle ilgili bütün sorularınız için hemen bize ulaşabilirsiniz.
WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi