İktidarsızlık

İktidarsızlık

Bazı erkekler ereksiyona ulaşabilir, ancak ereksiyon süresini koruyamazlar. Bazı erkeklerse psikolojik nedenlerden dolayı erekte olamazlar. Bu durum erektil disfonksiyon olarak adlandırılır. Halk arasında iktidarsızlık olarak tabir edilen bu problem çok sinir bozucu olabilir. İktidarsızlığın nedenleri fizyolojik veya psikolojik olabilir. İktidarsızlığı önlemek içinse SCN danışmanlık hizmetlerimizden yardım alabilirsiniz.

Umudunuzu Kaybetmeyin

İktidarsızlık sizi veya sevdiğiniz birini etkilese de umudunuzu kaybetmeyin. Düşük libidoya veya iktidarsızlığa neden olan tıbbi veya duygusal bir sorundan muzdarip olabilirsiniz. Bu durum hem güveninize hem de ilişkinize engel olabilir. Bu sorun çözümsüz değildir. İktidar problemi psikolojikse scn danışmanlık uzmanlarımız bu sorunu çözecektir. İktidarsızlık ankara gibi büyük şehirlerde daha fazla profesyonel yardım alınmasına neden olabilir. Bu gibi problemlerle karşılaştığınızda sorunun psikolojik mi yoksa fiziksel mi olduğunu belirlemek için uzmana başvurmalısınız. Öncelikle bir üroloji doktorundan tıbbi değerlendirme almanız önerilmektedir. Organik bir patoloji olmaması durumunda scn danışmanlık ve koçluk bünyesindeki uzmanlardan yardım alabilirsiniz.

Her Şey Zihninizde

İktidarsızlık sorunu hakkında iyileşmeler görmeye başlamak için hazırsanız, uzmanlarımızın sizi yönlendirmesiyle gerçekleştireceğiniz adımları uygulamanız gereklidir. Sorunun çözümü sadece seans esnasında değil, sonrası için de bir dizi görevler gerektirebilir. Örneğin psikoloğunuz sizden bir diyet uygulamanız için diyetisyene yönlendirebilir veya daha fazla egzersiz yapmayı önerebilir ya da bir psikiyatri uzmanına sizi yönlendirebilir.

İktidarsızlık Nedir?

İktidarsızlık veya erektil disfonksiyon bir erkeğin normal, tatmin edici cinsel ilişki için yeterince uzun bir ereksiyon sürdürememesidir. İktidarsızlığın altında yatan nedenleri anlamak, bir ereksiyonun nasıl geliştiğine dair temel bilgileri ve aynı zamanda olası sorunları da beraberinde getirir. Psikolojik olarak oluşan ereksiyon, cinsel arzu ile ilgili bir düşünce ile başlar. Sonra kimyasal bir mesaj beyinden penise geçer. Penise giden kan akımı, üreme sistemine giden kan damarları gevşeyip dolaşımın artmasına izin verdikçe artar. Kan esasen penisin içinde hapsedilir. Bu, penisin dikleşmesine yol açar. Tüm bunların düzgün bir şekilde gerçekleşmesi ve erkeğin ereksiyonunu sürdürmesi için, beyindeki düşünce, kan damarlarına ve penise gönderilen mesaj ve kan akışından başlayarak hiçbir problem olmak zorunda değildir.

İktidarsızlık Ne Kadar Yaygındır?

Kırk ila yetmiş yaş arasındaki erkeklerde toplam iktidarsızlık oranı yüzde ellidir. Araştırmalar iktidarsızlığın yaşla birlikte daha yaygın olduğunu göstermektedir. Kırık yaşlarındaki erkeklerin yaklaşık yarısı cinsel işlev bozukluğu yaşamaktadır. Erkeklerin yüzde yetmişinde zaman zaman iktidarsızlık görülebilir. Stres ve ara sıra alkol tüketimi veya yorgunluk gibi şeylerden dolayı, hemen hemen her erkek zaman zaman bir çeşit iktidarsızlık semptomları yaşar. Erken boşalma, boşalmanın erkeğin istediğinden daha erken gerçekleştiği başka bir yaygın cinsel işlev bozukluğudur. Bu, erkeğin eşinin orgazm, utanç ve performans kaygısı ya da utanç ile ilgili diğer duygulara ulaşması ile zorluklara neden olabilir. Bu gibi durumlarla başa çıkabilmek için SCN danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Tamamıyla gizlilik ilkesi üzerine kurulu olan danışmanlık firmamızda psikolojik etkenlere bağlı olarak gelişen cinsel istikrarsızlık sorunlarında yüzde yüze yakın bir başarı oranı vardır. Bu oran, gün geçtikçe artmaktadır.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi