Öğrenci Koçluğu

Öğrenci Koçluğu

Uzman psikologlar scn danışmanlık bünyesinde profesyonel olarak öğrenci koçluğu hizmetleri vermektedir. Hem öğrenci psikolojisinde olumlu etkiler bırakmak hem de sınav de ders başarı grafiğini yükseltmek isteyen aileler bu noktada uzman yardımı alabilirler. Grup terapileri dışında baş başa görüşmeler de düzenlenmektedir.

Sınav Kaygısı ve Öğrenci Koçluğu

Öğrencilerin birçoğunda sınav kaygısının çeşitli emareleri gözlemlenmektedir. Hem ilköğretim hem de lise düzeyinde bu kaygıların sonuçları ortaya çıkmaktadır. Profesyonel bir destek olan öğrenci koçluğu ankara hizmetleri bu alandaki kaygıların giderilmesi yolunda önemli adımlar atmaktadır. Öğrencilerin anksiyete bozukluğuna varan etkileri gözler önüne serilerek bu nedenlerle başa çıkma yöntemleri geliştirilir. Aynı zamanda sınav kaygısı testi adı yapılan bir test de bulunmaktadır. Bu test sadece Türkiye’de değil Amerika ve Avrupa ülkelerinde de sıklıkla yapılmakta, başarılı sonuçlar doğurmaktadır.

Konsantrasyon ve odaklan problemi yaşayan bireylerin sorunları da bu kapsamda çözüme kavuşturulmaktadır. Öğrencilerin dikkatini dağıtan ve psikolojisini olumsuz olarak etkileyen tüm faktörler dile getirilerek aşması hedeflenir. Aynı zamanda en doğru ders çalışma yöntemleri ve prensipleri de deklare edilir. Hafızayı iyileştirmeye yönelik bir dizi test de öğrenci koçluğu hizmetlerinin bir alt kolunu oluşturuyor. Bu sayede her yaş grubundaki öğrencilerin hem psikolojileri düzeltilmekte hem de sınav başarı oranları periyodik olarak arttırılmaktadır.

Öğrenci Koçluğunun Sunduğu Faydalar

Motivasyon konusunda birçok başarılı çalışma bu departmanın sunduğu faydalar arasında gösteriliyor. Motivasyonu bozan tüm faktörlerin tek tek tespit edilmesi ve üstesinden gelinmesi için hem teknik hem de psikolojik destekler verilmektedir. Öğrencilerin kendilerine doğru hedefler belirlemesi ve o hedefleri başarma konusunda yardım alması adına öğrenci koçluğu departmanları en modern yöntemlerle çalışmaktadır.

Hem ders çalışırken hem de sınav esnasında zamanın doğru kullanımı hakkında teorik ve pratik bilgiler paylaşılmaktadır. Çok çalışmak yerine etkin çalışmanın prensipleri belirlenerek daha yüksek başarı grafikleri elde etmenin tüm yöntemleri söz konusu bireylere aktarılır. Bu noktada anne babalar da bilinçli bir şekilde eğitim programlarına dahil edilebilir. Ebeveynlerin çocukları ile hem sınav hem de dersler konusunda çok daha istikrarlı bir iletişim kurmaları sağlanır.

Öğrencilerin kendilerine güven duymasını sağlayan birtakım aşamalar da kaydedilir. Her bireyin farklı ve güçlü olan yanları ortaya çıkarılarak o yönde kariyer hedefi belirlemeleri sağlanır.

Öğrenci Koçluğu ve Başarı Endeksi

Yapılan birçok araştırma ve inceleme koç gözetimindeki öğrencilerin hem kişisel yaşamlarında daha mutlu hem de derslerinde ve sınavlarında daha başarılı olduklarını gözler önüne sermiştir. Ders çalışmaktan kaçınma ve sürekli erteleme gibi alışkanlıklar çok kısa bir süre içerisinde tamamen ortadan kaldırılır. Hatırlama dışında problemleri farklı yollardan çözme disiplinleri geliştirilir. Yaşıtları ve öğretmenleri ile kurdukları iletişimler çok daha sağlıklı bir noktaya getirildiği için dersi derste anlama gibi yeni beceriler elde edilir. Düzenli ders çalışma etkinlikleri ile birlikte başarı endeksi yukarı seviyelere taşınır.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi