Vajinismus

Vajinismus

Bayanlarda cinsel ilişkiye girememe olarak tanımlanan vajinismus, ilişki sırasında ağrı ve istemsiz kasılmalar nedeni ile penisin içeri girememesi sorunudur. İstem dışı oluşan bir sıkıntı olup, danışan cinsel ilişki için istekli olsa da ilişki gerçekleşmez. Evlilik öncesi yaşanan bazı olayların neden olduğu psikoloji bir rahatsızlıktır. Vajinismus şikayeti ile başvuran danışanlara alanında uzman psikologlar ile hizmet sunan scn danışmanlık ve koçluk, ilk gece korkuları olan ve cinsel ilişkiyi sürekli erteleyerek evlilikleri kabusa dönen çiftlere profesyonel bir destek veriyor.

Vajinismus Nedenleri Nelerdir?

Cinsel eğitimin verilmediği, cinselliğin rahat konuşulmadığı bir toplumda bir kadın için talep eden olmak veya istekli görünmek çok zordur. Geleneksel tutumlar yanında cinsellikle ilgili yanlış tabu ve inanışlar vajinismusa neden olan durumlardır. Cinselliğin bir haz alma davranışı olduğunun kabul edildiği ve kadın cinselliğine değer verilen bir toplumda vajinismus görülmüyor.

Çocukluktan gelen kızlık zarı ve bekaret korkusu, flörtsüz ilişkiler ve ilk gece korkusu, doğrudan başlayan cinsel deneyimin vajinismusla sonuçlanmasına neden oluyor. Geçmişte yaşanan cinsel tacizler ve çocuklukta yaşanan aile içi sorunlar da toplumun cinselliğe bakışının neden olduğu vajinismusun diğer nedenleri arasında yer alıyor.

Vajinismus Sadece Kadının Sorunu Değildir

Cinsel işlev şikayetlerine tek taraflı bakmak veya sadece bir tarafı suçlayıcı tavırlar almak doğru değildir. Çünkü cinsel işlevsizliğe çiftlerin sorunu olarak ele alıp çözüm üretmek gerekir. Çözüm için sadece kadın değil partnerinin de danışmanlık almaya ikna olması önemlidir. Partnerin ikna olması ve aktif olarak katılması çok önemlidir.

Vajinismus Scn Danışmanlığın uzman psikologları ile yüzde yüze yakın çözülüyor. Vajinismus Ankara olarak hizmet sunan Scn Danışmanlık, kişiden kişiye değişen nedenlerle ortaya çıkan vajinismus şikayetlerini ortadan kaldırarak çiftlerin mutlu bir cinsel yaşama adım atmalarını sağlıyor.

Vajinismus Ankara

Vajinismus için profesyonel bir hizmet sunan Scn danışmanlık, danışanlarının psikolojik, tıbbi ve fiziksel durumuna uygun jinekolog ve psikiyatri uzmanlarına gerektiğinde yönlendirme yaparak bu sorundan kurtulmalarını hızlandırıyor. Alanında uzman cinsel danışmanlar ve ilişki koçları ile cinsel ilişkiye giremeyen ve çocuk özlemi çeken çiftlere yardımcı oluyor.

Kolay, rahat uygulanabilen, bilimsel ve kalıcı çözümler sunarak sürecin rahat ve konforlu geçmesini sağlıyor. Vajinismus olduğunun farkında bile olmayan veya danışmanlık almaktan utanıp sıkılan çiftler Scn Danışmanlık’ın profesyonel cinsel uzmanları sayesinde bu sorunlarından kurtuluyor.

Vajinismusta İdeal Danışmanlık Nasıl Olmalı?

Danışan için kolay hale getirilen ve egzersiz uygulamaları ile başlayan vajinismus çözülmesinde kadının kaslarını tanıması ve onları nasıl kontrol edeceğini öğrenmesi önemlidir. Bireye özel ve bilimselliği kanıtlanmış danışmanlık yöntemleri ile hastaların sorunlarına çözüm üreten Scn Danışmanlık, en ideal vajinismus yöntemleri ile tercih edilmektedir. Mutlu çift sayısını her geçen gün arttırmakta, vajinismus süresi kısalığı ve kalıcı çözümleri ile danışanlar bu sorununu ortadan kaldırmaktadır.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi