Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu

Psikologlardan oluşan SCN danışmanlık öğrenci koçluğunun yanı sıra yaşam koçluğu hizmetleri de vermektedir. Söz konusu hizmetler geniş kapsamda ele alınmakta ve birçok farklı açıdan kişisel hedeflerin tutturulmasında öncü rol oynamaktadır. Söz konusu departmanın sunduğu olanaklardan faydalanmak için telefon ve internet üzerinden randevu almak mümkündür.

Gelişime ve İlerlemeye Dayalı Danışmanlık Hizmetleri

Hem özel yaşamında hem de iş hayatında başarılı olmak isteyen herkes yaşam koçluğu ankara seçeneklerini değerlendirebilir. Gelişmeye dayalı eğitim programları çeşitli yönlendirmelere ve yaptırımlara dayalıdır. Hayatında değişikliğe gitmek isteyen herkes bir yaşam koçu ile beraber çalışarak sorunlarının üstesinden gelebilir. Hayata yeni pencerelerden bakmak ve kariyer hedeflerini tutturmak isteyen herkes için kişiye özel programlar hazırlanmaktadır. Öncelikli olarak kişi dinlenir, hedefleri, planları ve hayalleri hakkında detaylı bilgiler alınabilir. İlerlemeye dayalı hizmetlerde hem yapılması hem de yapılmaması gerekenler ilgililere aktarılır.

Hedeflerin Belirlenmesi ve Uygulanması

Birçok kişinin kariyer hedeflerinin belirlenmesi ve bu yönde adımlar atılması için uzmana ihtiyacı vardır. Danışmanlık kurumunun bünyesinde bulunan psikologlar kişiye en uygun hedeflerin belirlenmesinde önemli rol oynar. Daha sonra bu amaçların başarılması için gerekli adımlar atılır. Söz konusu hedeflerin belirlenmesi için çoğu zaman tek seans yeterli olmamaktadır. Haftalık periyotlarda gerçekleşen görüşmelerde bireylerin kat ettikleri yollar da konuşulur. Moral motivasyon konuşmaları yapılır. Bazı zamanlarda grup konuşmaları da bireylerin kendilerini ifade etmesi açısından destekleyici olmaktadır.

Yaşam Koçluğunun Psikolojik Açıdan Faydaları

Alanında uzman yaşam koçları kişilerin çok daha dengeli bir bir iç yaşama sahip olmasını da sağlamaktadır. Kaygı bozuklukları başta olmak üzere modern çağda insanın psikolojini olumsuz olarak etkileyen faktörler gözden geçirilir. Özellikle genç bireylerde ortaya çıkan gelecek korkusuna dair izahatlar yapılır. Depresyon belirtileri gösteren kişilerin mutluluğu yakalama çalışmalarında profesyonel destek verilir. Bireyleri çok daha özgür ve mutlu kılacak çeşitli tavsiyeler de bu departmanların görev ve sorumlulukları arasında bulunuyor.

Yaşam koçları ile görüşen herkesin ilgi ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması da önem arz eden bir diğer unsurdur. Spor, edebiyat, kültür sanat etkinlikleri gibi onlarca farklı seçenek kişilere özel programlarda tavsiye edilmektedir.

Yaşam Koçları ile Çalışmanın Avantajları

Karar verme ve odaklanma gibi konularda problem yaşana tüm yetişkinler de yaşam koçları ile birlikte çalışabilir. Hızlı ve etkili bir şekilde karar almayı öğrenen bireyler iş yaşamında başarı merdivenlerini çok daha hızlı çıkmaktadır. Aynı zamanda iş yaşamında elde edilen başarılar ile iktisadi alanda da rahatlama sağlanabilir.

Günlük enerjinin en doğru şekilde kullanılması da yaşam koçlarının sunduğu programlarda yer alıyor. Öğrencilerin ders ve sınavlarda, iş insanlarının çalışma sahasında çok daha etkin rol oynamaları sağlanmaktadır. Farkındalık seviyesi artan bireyler çevreleriyle ve aileleriyle çok daha uyumlu iletişim kurabilirler. İletişim alanına getirilen yenilikler başarı ve mutluluk da getirmektedir.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi