Esra Büyükkurt

Esra Büyükkurt

Çocuk, Ergen Psikoloğu

Esra Büyükkurt lisans eğitimini, Ankara Gazi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık bölümünde tamamladıktan sonra İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansını tamamlayarak uzmanlığını almıştır.

Klinik Psikolog Esra Büyükkurt, iş hayatı boyunca meslek alanıyla ilgili çalışmalar yürüterek psikolojiye dair bilgi ve birikimlerini tecrübeye dönüştürme fırsatı elde etmiştir. Dışkapı Eğitim ve Araştırma hastanesinde stajını tamamlayan Esra Büyükkurt çeşitli kurumlarda mesleki tecrübelerini geliştirmiştir.

Meslek hayatı boyunca birçok seminer, kongre ve söyleşilere katılmanın yanında 7-19 Yaş Aile Eğitimi Uygulayıcı Eğitimi, Özel Öğrenme Güçlüğü Olan Çocukların Fark Edilmesi Ve Eğitim Önlemleri, Üstün Yetenekli Bireylere Eğitimci Yetiştirme Kursu, Bağımlılıkla Mücadele Kursu, Oyun Terapisi Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Çocuk Psikopatolojisi, MMPI ‘Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri, Çocuk Değerlendirmede Kullanılan Objektif Testler; Bender Gestast, Porteus Labirenti, Cattel 2A Zeka Testi, Ankara Gelişim Envanteri (AGTE), Gessel Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Peabody Kelime Anlama Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Kent Egy, SDÖT, Kinder Angst, Burdon Dikkat Testi, Denver Gelişim Testi, Stanford Binet Zeka Testi, WİSC-R Zeka Testi eğitimlerine katılarak başarıyla tamamlamıştır.

Klinik Psk. Esra Büyükkurt, çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır. Çocukluk ve ergenlik sorunları ile çalışırken ve anne-baba danışmanlığı yapmaktadır. Depresyon, özgül öğrenme güçlüğü, kaygı bozuklukları, sınav kaygısı, sosyal kaygı, dikkat eksikliği, davranım ve uyum problemleri, okul fobisi ve öfke kontrolü, kardeş kıskançlığı gibi çeşitli psikolojik sorunlarla çalışmaktadır. Yetişkinlikte özellikle Depresyon, Kaygı Bozuklukları; Panik atak, Obsesif kompulsif bozukluk, Yeme bozuklukları, Travmaya bağlı sorunlar, Fobiler, İlişki sorunları, Yaşama dair sorunlar, öncelikli ilgi alanları olmakla birlikte, tüm psikolojik bozukluklarla çalışmaktadır. Esra BÜYÜKKURT evli ve iki çocuk annesidir.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi