Hakkımızda

SCN Danışmanlık

İnsan kişiliğinin çocukluk çağında geliştiğini, kişinin kendisiyle çevresiyle ve geleceğiyle ilgili psikolojik uyumunun bu çağlarda şekillendiğini unutmamak gerekir. Bu gün birçok psikopatolojik rahatsızlıkların kökeninde çocukluk yıllarında ifade edilmemiş, baskılanmış ve travmatik deneyimlerle oluşmuş duygularımızın önemi yadsınamaz. Dolayısıyla çocuğun ve bireyin gelişim psikolojisi önemli bir noktadır. Geleceğin sağlıklı bir bireyini oluşturmak istiyorsak insan gelişiminin de ilk yıllarına önem vermemiz gerekmektedir.

SCN Danışmanlık olarak bireyin ve çocuğun psikolojik gelişimini önemli buluyor, bu aşamalarda aksayan yönlerini tespit edip, ebeveyn çocuk ilişkisini yeniden düzenlemeyi, uygun görülenlere durumuna uygun çeşitli terapilerle kendini geliştirme, ifade etme ve sosyal yönden girişken, özgüven kazandıran ve öfke kontrolü sağlayan bir merkez olmayı misyon edinmekteyiz.

SCN Danışmanlık bireylerin ve çocuğun mizah gelişimine uygun ebeveyn tutumunu belirlemeyi, kişiliğinin gelişiminde kritik evrelerde uyarmayı, zeka ve yeteneklerini belirleyip bireye ve çocuğa dair doğru bir eğitim programı oluşturmayı hedeflemektedir.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi