Ruhsal Dengeleme Tekniği

Ruhsal Dengeleme Tekniği Ankara

Ruhsal dengeleme tekniği Ankara, ruhsal denge ilgili sorunlara yol açan enerjetik etmenleri ortadan kaldırmak, bireyin ruhsal iyilik haline kavuşmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan, özel bir tekniktir. Enerji, insan bedeninin vazgeçilmez bir parçasıdır. İnsan bedeni işlevselliğini koruyabilmek için enerjiye ihtiyaç duyar. Bu enerji aynı zamanda bireyin ruhsal iyiliğini ve dengesini de önemli ölçüde etkiler. Enerji birikimleri ve enerji dalgalanmaları, ideal bir örüntüye sahip değillerse bireyin duygusal ve ruhsal sağlığına zarar verebilirler. Bunlara bağlı olarak çeşitli bağımlılıklar güçlenebilir, bireyin kilo verme süreci zarar görebilir, aşırı stres ve kaygı sorunları gibi psikolojik sorunlar meydana gelebilir. Tüm bunların günlük yaşam, iş doyumu, mutluluk ve benzer konular üzerine olumsuz etkileri vardır.

Ruhsal dengeleme tekniği sayesinde enerji düzeyindeki olumsuz dalgalanmalar, birikimler ve zararlı enerji örüntüleri ortadan kaldırılabilir. Böylece bahsetmiş olduğumuz ikincil problemlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olunabilir. Yazımızın devamında ‘’Ruhsal dengeleme tekniği kimlere yapılabilir?’’, ‘’Ruhsal dengeleme tekniğinin faydaları nelerdir?’’, ‘’Ruhsal dengeleme tekniği kaç seans sürer?’’ ve ‘’Ruhsal dengeleme tekniği nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara ruhsal dengeleme tekniği hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Ruhsal Dengeleme Tekniği Nedir?

Ruhsal dengeleme tekniği, bireyin ruhsal ve bedensel olarak iyilik haline ulaşması için yapılan uygulamadır. Ruhsal dengeleme tekniği, somatopsişik dengeleme tekniği ismi ile de bilinmektedir. Bu uygulama sayesinde bireyin ruhsal dengesini bozan etmenler belirlenebilir ve bu etmenleri ortadan kaldırmaya, bu etmenlerin yol açtığı şikayetleri gidermeye yönelik çalışmalar yapılabilir. Ruhsal dengeleme tekniği pek çok farklı amaç doğrultusunda tercih edilebilmektedir.

Ruhsal Dengeleme Tekniği Neden Yapılır?

Ruhsal dengeleme tekniği şu gibi amaçlarla yapılabilir:

 • Bireyin sigarayı bırakma sürecini desteklemek, sigara bırakma sürecini kolaylaştırmak ve sigara bağımlılığı ile mücadelesini desteklemek.
 • Bireyin iştahını azaltmak ve sağlıksız bir şekilde kilo almasını engellemek.
 • Stresi bırakmak, aşırı stresi azaltmak ve aşırı stresin vücut üzerindeki olumsuz etkilerini gidermeye yardımcı olmak.
 • Alkol bağımlılığından kurtulma sürecinde bireyi desteklemek, alkol tüketim isteğini azaltmak.
 • Bireyin sağlıklı bir şekilde zayıflamasına yardımcı olmak, herhangi bir ilaç uygulaması veya kimyasala başvurmadan hızlı ve sağlıklı bir kilo verme süreci oluşturmak.
 • Bireyin ruhsal iyilik haline kavuşmasını sağlamak.
 • Kronik veya zorlu hastalıkların tedavi sürecinde bireyi desteklemek, tedavi sürecinin birey için çok daha kolay geçmesine yardımcı olmak.

Ruhsal dengeleme bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir. Sitemizde yer alan diğer içeriklerde, ruhsal dengeleme tekniğinin kullanım alanlarından ve bu alanlardaki faydalarından detaylı olarak bahsettik. Bahsi geçen içerikleri inceleyerek konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ruhsal Dengeleme Tekniği Kimlere Yapılabilir?

Ruhsal dengeleme tekniği için herhangi bir yaş sınırlandırması veya benzer bir sınırlandırma bulunmaz. Bu teknik, alanında uzman bir terapist tarafından gerçekleştirilir. Uygulama süreci herhangi bir ilaç veya kimyasal enjeksiyonu, cerrahi işlem veya dikiş uygulaması içermez. Dolayısıyla da ruhsal dengeleme tekniği için yaş sınırlandırması gibi kriterler bulunmamaktadır.

Ruhsal Dengeleme Tekniğinin Faydaları Nelerdir?

Ruhsal dengeleme tekniğinin faydaları arasında şunlar yer alır:

 • Bireyin iç huzura kavuşmasına yardımcı olabilir.
 • Beden ve ruh sağlığını etkileyen olumsuz enerjetik etmenlerle mücadele edilebilir.
 • Bağımlılıklardan kurtulma sürecinde bireyi destekler ve bu süreçleri kolaylaştırır.
 • Aşırı stres, uyku problemleri, genel mutsuzluk ve tatminsizlik gibi sorunlar için faydalı olabilir.
 • Olumsuz enerji ve frekans örüntüleri nedeniyle ortaya çıkan iştah fazlalığını giderebilir, bireyin sağlıklı kilo verme sürecini destekleyebilir.

Ruhsal dengeleme tekniğinin yararları bu şekilde sıralanabilir.

Ruhsal Dengeleme Tekniği Ne Kadar Sürer?

Ruhsal dengeleme tekniği, genellikle 45 dakika ila 60 dakika kadar süren seanslar halinde yapılır. Ruhsal dengeleme tekniğinin seans sayısı, bireyin sahip olduğu şikayetleri, bu şikayetlerin şiddetine ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir. Terapiyi gerçekleştirecek olan uzman, ruhsal dengeleme uygulamasının detaylarını tamamıyla bireye özel olarak planlar. Daha sonra ise uygulama süresi gibi konular hakkında danışanını bilgilendirir.

Ruhsal Dengeleme Tekniği Nasıl Yapılır?

Ruhsal dengeleme tekniği, detayları bireyin ihtiyaçlarına ve taleplerine göre belirlenen bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında yapılan tüm işlemler ve çalışmalar, en küçük detaylarına kadar bireye özel olarak planlanmaktadır. Ruhsal dengeleme tekniği ile gerçekleştirilen uygulamalar nefes egzersizleri, biofrekans uygulamaları, telkinler ve benzer işlemler içerebilmektedir. Bu işlemler sayesinde bireyin ruhsal iyilik haline ulaşmasını sağlamak ve sigara bırakma gibi bağımlılıklardan kurtulma süreçlerini desteklemek mümkündür.

Ankara Ruhsal Dengeleme Tekniği Fiyatları 2023

Ankara ruhsal dengeleme tekniği ücreti, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi