İştah Azaltma Terapisi

İştah Azaltma Terapisi Ankara

İştah azaltma terapisi Ankara, bireyin belli besinlere yönelik duyduğu tüketim ihtiyacını azaltmak, gün içerisinde daha az kalori tüketmesini sağlamak ve zayıflama sürecini desteklemek amacıyla yapılan uygulamadır. İştah, kısaca bireyin yemek yeme isteği olarak tanımlanabilir. Ancak iştahın ortaya çıkmasında farklı etmenler rol oynar. Eğer iştah, bireyin açlık hissi duyması nedeniyle ortaya çıkıyorsa bu genel olarak normal kabul edilir. Ancak bazı bireylerde iştah artışının sebebi duygusal, ruhsal ve bedensel problemlerle ilgilidir. Özellikle de bireyin enerji düzeylerinde yaşanan olumsuz dalgalanmalar, iştah artışına yol açabilmekte ve bu da bireyin hızlı bir şekilde kilo almasına yol açabilmektedir. İştah fazlalığının bir diğer olumsuz etkisi ise kilo verme sürecini etkilemesidir.

Günümüzde rezonans terapi (SDT) sayesinde bireyin iştahını azaltmaya ve kilo almasını engellemeye yönelik uygulamalar gerçekleştirilebilmektedir. Yazımızın devamında ‘’İştah azaltma terapisi nasıl yapılır?’’, ‘’İştah fazlalığı neden olur?’’, ‘’İştah azaltma terapisinin faydaları nelerdir?’’ ve ‘’Somatopsişik dengeleme ile iştah azaltma nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara iştah azaltma terapisi hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

İştah Azaltma Terapisi Nedir?

İştah azaltma terapisi, bireyin yemek yeme isteğine yol açan etmenlerin belirlenmesi ve bu etmenlerden zararlı olanlarının, ruhsal dengeleme ile ortadan kaldırılması sayesinde yapılan uygulamadır. İştah, bireyin gün içerisinde aldığı kalori miktarını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. İştah fazlalığı olan bireyler, bazen aç olmasalar bile yemek yeme isteği duyabilir, stresli durumlardan kaçınmak için yemek yeme ihtiyacı duyabilir ve buna bağlı olarak da hızlı bir şekilde kilo alabilirler. İştah fazlalığı, bireyin kilo verme sürecinde kalori alım miktarını sınırlandırmasını da önemli ölçüde zorlaştırır.

İştah Azaltma Terapisi Neden Yapılır?

İştah azaltma terapisi şu gibi amaçlarla yapılabilmektedir:

  • Bireyin, olumsuz enerjetik etmenlere bağlı duyduğu yemek yeme isteğini azaltmak.
  • Bireyin gün içerisinde sağlıklı ve ideal seviyelerde kalori almasını sağlamak, bu süreçte bireyi desteklemek.
  • Bireyin kontrolsüz bir şekilde kilo almasının önüne geçmek, yemek yeme isteğini kontrol altına almasına yardımcı olmak.
  • Zayıflama ve sağlıklı bir şekilde kilo verme sürecinde bireyi desteklemek, bu sürecin birey için çok daha kolay geçmesini sağlamak.

İştah azaltma terapisi bu gibi amaçlarla yapılabilmektedir. 

İştah Fazlalığı Neden Olur?

İştah fazlalığının pek çok nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları bedensel bazıları ise psikolojik temellidir. Mesela hormon değişimleri, büyüme çağında olmak, kan şekeri ile veya metabolizma ile ilgili bir hastalığa sahip olmak iştah fazlalığına neden olabilir. Aynı şekilde yeme bozuklukları ve benzer psikolojik etmenler de iştah fazlalığına yol açabilir. Bununla birlikte bedenin hem fiziksel hem de ruhsal sağlığını ilgilendiren enerjetik etmenler de iştah fazlalığının ortaya çıkmasında rol oynuyor olabilir. 

İştah Azaltma Terapisinin Faydaları Nelerdir?

İştah azaltma terapisinin faydaları arasında şunlar yer alır:

  • Bireyin sağlıklı bir yeme düzenine geçmesine yardımcı olmak.
  • Bireyin gün içerisinde aldığı kalori miktarını düzenlemesine, fazla kalori alımını durdurmasına yardımcı olmak.
  • Bireyin hızlı ve kontrolsüz bir şekilde kilo almasının önüne geçmek.
  • Bireyin sağlıklı bir şekilde zayıflamasına yardımcı olmak, kilo verme sürecinde bireyi desteklemek.
  • Bireyin sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlamak ve böylece beden sağlığına katkıda bulunmak.

İştah azaltma terapisinin faydaları bu şekilde sıralanabilir. 

İştah Azaltma Yöntemleri Nelerdir?

İştah azaltma yöntemleri, iştah fazlalığının ne gibi etmenler sonucu ortaya çıktığına, iştahın ne kadar fazla olduğuna ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir. İştah, daha önce de bahsettiğimiz gibi bireyin yemek yemeye karşı duyduğu istektir. Bu istek, normal bir açlık sonucu ortaya çıktığında oldukça doğal ve normaldir. Ancak bazı bireylerde iştah artışının nedeni, beden ve ruh sağlığını olumsuz etkileyen enerjetik dalgalanmalar ve zararlı frekans örüntüleri olabilir. Bu durumda rezonans terapi (somatopsişik dengeleme tekniği) ile bireyin iştahını azaltmak mümkün olmaktadır.

Rezonans Terapi İle İştah Azaltma Ne Kadar Sürer?

Rezonans terapi ile iştah azaltma, bireyin ihtiyaçlarına göre farklı sürelerde tamamlanabilen bir uygulamadır. Bazen birkaç seans yeterli olurken, bazı bireylerde seans sayısının daha fazla olması gerekebilir. Bu uygulamanın seansları, genellikle haftada bir defa olacak şekilde yapılır. Seans süresi de 45 dakika ila 60 dakika arasında değişiklik gösterebilir.

Rezonans Terapi İle İştah Azaltma Nasıl Yapılır?

Rezonans terapi (SDT) ile iştah azaltma uygulaması, detayları kişiye özel olarak planlanan, farklı işlemler barındırmaktadır. Bu işlemlerin temel amacı, bireyin ruhsal iyilik haline kavuşmasını sağlamak, aşırı yeme isteğine neden olan enerjetik problemleri gidermek ve böylece bireyin iştahını azaltmaktır. 

Ankara İştah Azaltma Terapisi Fiyatları 2023

Ankara iştah azaltma terapisi fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi